Як вибрати боксерські рукавички? Їх види та особливості

19.07.2021 12:51 Блог
  Як вибрати боксерські рукавички? Їх види та особливості
  Яким би видом спорту ви не займалися, важливо підібрати якісний інвентар. Для занять боксом необхідно правильно підібрати рукавички. Це одна з основних умов для якісних тренувань. Однак при виборі важливо дотримуватись певних правил. Адже за останні кілька десятиліть їхній вибір практично подвоївся. Ну, а подивитися та вибрати боксерські рукавички ви можете на нашому сайті sportgo.com.ua . Тут ви знайдете вироби на будь-який смак.

  При виборі насамперед слід розуміти, що рукавички для боксу, як і взуття, мають бути суто особисті. Мати з кимось спільні – це не гігієнічно. Деякі клуби практикують наявність спільних рукавичок (так би мовити чергових, про всяк випадок), це неправильно. Підбиратися вони мають індивідуально, тому що тут багато факторів. Також слід розуміти, що правильно підібраний інвентар насамперед забезпечить безпеку самого спортсмена.

  Види боксерських рукавичок

  Для занять, змагань важливо правильно підібрати рукавички. Завдяки цьому знижується травмонебезпека як самого спортсмена, так і його супротивника. Існує кілька видів:

  • Тренувальні.
  • Професійні.
  • Для аматорського боксу.
  • Снарядні.

  Тренувальні варіанти, як правило, виготовляють на липучці. Тут необхідно їх швидко знімати та одягати, тому що тренування складається зі спарингів, роботи зі снарядами.

  Професійні боксерські моделі за структурою помітно відрізняються від інших і більш травмонебезпечні для суперників. Удар у них жорсткіший. А ось руки перебувають у повній безпеці. Їхня форма повністю відповідає стиснутому кулаку. Тут великий палець забирається до другої фаланги вказівного та середнього. Захистом є маленька подушка. У таких зразках фіксація відбувається за допомогою шнурівки.

  Варіанти для аматорського боксу значно відрізняються від професійних. Це з тим, що з боксерів-любителів завдання не нокаутувати противника, а завалити точними ударами. Тому рукавички для боксу залишаються напіврозкритими, а великий палець у них фіксується паралельно кисті (вважається, що це захищає від травм). Вони не призначені для завдання сильних ударів. В іншому випадку існує можливість зламати палець або вибити із суглоба. Фіксуються вони липучками чи гумками (вважаються менш надійними). До речі, аматорські моделі з'явилися порівняно недавно, у 1980-х роках. У цей час бокс хотіли виключити із Олімпійських ігор. Вважається, що таке вироби зробили цей вид спорту менш жорстоким.

  Снарядні рукавички використовуються для тренувань з боксерською грушею, пішаками, лапами. Вони набагато міцніші за аматорські або професійні, так під час таких тренувань відбувається швидке зношування. Їх у жодному разі не можна використовувати в спарингу. Такі рукавиці можуть завдати травм противнику.

  При покупці важливо враховувати все це і вибирати той вид, який вам необхідний. Інакше не уникнути вивиху великого пальця чи перелому. А іноді й серйозніших травм. І якщо ви активно займаєтеся боксом, не використовуйте бюджетні варіанти. Це може спричинити формування небезпечної техніки удару – недотиснутим кулаком. А також помітно підвищується ймовірність різноманітних травм. При виборі важливо враховувати, що на змагання національного рівня допускаються спортсмени, які екіпіровані боксерськими рукавичками, що мають сертифікацію міжнародного або національного рівня. Сертифікацію міжнародного зразка видає AIBA, а національного – ФБУ (Федерація боксу України).

  Окремо варто сказати про боксерські рукавички ручної роботи. Зверніть увагу на вироби, виготовлені на заводах Мексики, Таїланду. Вони продумана кожна деталь. Є аматорські та професійні варіанти.

  Як вибрати розмір рукавичок

  Обсяг рукавичок для боксу можна порівняти з їхньою вагою, що вимірюється в унціях (унція - 28,35 грам). Позначається як "oz". Найчастіше розмір варіюється від 6 до 18 oz. Зазвичай професійні більш важкі – 14-16 та вище oz. Розмір тренувальних від 12 до 16 унцій. Також слід розуміти, що великі рукавички м'якші, менш травмонебезпечні для супротивника у спарингу. Ними легко закриватися від ударів. Великі добре підходять для тренувань, тому що допомагають відпрацьовувати удари, при цьому чудово захищаючи. Тим не менш, багато хто відзначає, що маленькі зручніше. Проте, якщо моделі виявляться надто великі за розміром, то тренування, спаринг супроводжуватимуться дискомфортом. Тому до вибору розміру при покупці боксерських рукавичок слід поставитися серйозно. Для дітей 7-10 років слід вибирати 4-8 oz, а для підлітків – 10 oz. Для жінок підійде 8-10 oz. При підборі варіантів для чоловіків слід звернути увагу на вагу. При 50-60 кг – 12 oz, 60-70 – 14 oz, 70-90 – 16 oz. А для чоловіків понад 90 – 18-20 oz. Однак при виборі слід враховувати, що навіть за великої ваги рука може бути невеликою. У таких випадках купуйте менші рукавиці.

  Який матеріал вибрати

  У багатьох виникає питання, а які варіанти для боксу краще, з натуральної чи штучної шкіри. Багато хто віддає перевагу натуральній шкірі, тому що:

  • Служать довгий час.
  • Приємні на дотик.
  • Більш гігієнічні (руки не такотеют), пропускають повітря.

  Із недоліків: швидко зношуються при тривалих відпрацюваннях ударів. Однак зараз штучна шкіра за якостями не поступається натуральною. І вона стійкіша при відпрацюванні ударів. Тому спортсмени все охочіше купують боксерські рукавички зі шкірозамінника. Однак уникайте покупки моделей зі штучної шкіри, схожої на клейонку.

  Також слід приділити велику увагу наповнювачу. Адже саме він відповідає за пом'якшення удару, захищає руки від небезпечних травм. Також впливає на загальну функціональність, комфортність боксерських рукавичок. Раніше для цього використовували кінський волос, який давав необхідну жорсткість та пружність. Однак зараз як наповнювач використовують синтетичні матеріали. За властивостями вони не відстають від кінського волосу (використовується досі, але рідко), а деякі навіть перевершують. А ось їхня вартість значно нижча. Тут варто відзначити пінополіуретан, який використовують дедалі частіше. Кожен виробник репрезентує свої інноваційні ідеї. І їх наповнювачі стають легшими, довговічнішими, практичнішими. Також оптимізується рівень захисту. Маловідомі бюджетні бренди застосовують вату, поролон, інші схожі неякісні матеріали. Звичайно, моделі з такими наповнювачами значно дешевші, але при цьому нижчою якістю, швидко втрачають форму. І з часом стають травмонебезпечними, тому що, наприклад, вата скочується, ущільнюється. Це небезпечно для спортсмена та його супротивника при спарингу. Тому краще зупинити свій вибір на моделях із сучасним наповнювачем.

  Навіть якщо ви боксер-початківець, вибирайте якісні рукавички. Насамперед, ви мінімізуєте можливість отримати серйозну травму під час тренування, спарингу. І, що важливо, така модель прослужить значно довше, ніж бюджетний варіант.

  А вибрати рукавички, які ідеально підійдуть вам, можна у нашому каталозі. Якщо виникли питання, ми завжди раді допомогти вам із вибором. Також ви знайдете нас у інстаграмі. Заходьте та підписуйтесь на наш обліковий запис . Тут ви знайдете багато корисної інформації.