Проробка базових груп м'язів найефективніша у разі скорочень м'язів з максимальною вагою. Однак, через втому та нездатність організму адаптуватися до великих ваг, прогрес гальмується. Для того, щоб підвищити ККД роботи в залі, існують лямки та гаки тяги, за допомогою яких можна не тільки піднімати більшу вагу, але й працювати в чистішій техніці не відволікаючись на сторонні фактори. Лямки для тяги - незамінний елемент спорядження як спортсменів-початківців, так і досвідчених атлетів.
Існує безліч різновидів допоміжних предметів екіпіровки для інтенсивної роботи з вагами та турником. Їх відмінність може бути в матеріалі виготовлення, розмірах, ціні та виробнику. Проте основна суть одна – підвищення силових результатів у спортивних дисциплінах.
Лямки використовуються в заняттях на турніку, а також під час роботи зі штангою та важкими гантелями. Шляхом нескладних маніпуляцій руки спортсмена кріпляться до штанги, після чого відбувається рух. Найчастіше у важкій атлетиці використовують лямки для станової тяги, тому що саме в цій вправі вдається підняти максимальну вагу. Через те, що вага на штанзі занадто велика, руки просто не можуть її утримати, тому пауерліфтери використовують додаткові елементи кріплень. Однак при таких вправах, важливіше убезпечити хребет, використавши ремінь для важкої атлетики.
Гаки працюють за такою ж системою, тільки замість прямої взаємодії руки зі штангою, вона кріпиться на спеціальний гачок, розташований у долоні атлета. Завдяки цьому спортсмен не напружує кисть під час виконання вправи і вдається підвищити результат. Варто пам'ятати, що при виконанні будь-якої вправи з великими вагами існує ризик отримати травму спини, тому рекомендується використовувати ремені для важкої атлетики, щоб уникнути подібного результату.
Спочатку слід визначитися, для якої фізичної активності вони потрібні. Наприклад, лямки для станової тяги потрібно підбирати максимально жорсткі, щоб при підйомі великої ваги вони не розтягувалися, як це буває більш м'яких версіях. Однак жорсткі лямки неприємні на відчуття і можуть тиснути на руки, тому цей варіант призначений для професійних спортсменів.
Для занять на турніку, махів гантелей та піднятих штанг з оптимальними вагами підійдуть звичайні лямки з бавовни та поліестеру. Деякі з них, залежно від ціни, мають м'яку підкладку під долоню, що надає перевагу зручності експлуатації.
Лямки для штанги допомагають оцінити реальну силу атлета у певній вправі без виправлення на силу хвата. Лямки для станової тяги рекомендованіпро використовувати всім спортсменам, оскільки ця вправа одна з найбільш травмонебезпечних в пауерліфтингу і концентруючись на хваті штанги, можна забути про техніку виконання самої вправи, що в результаті призводить до травми.
Гаками також можна працювати, вони зручніші, проте спектр їх можливостей значно нижчий, ніж у випадку з лямками. Пов'язано це з тим, що гаки малорухливі та у всіх амплітудних рухах ними працювати незручно.
Замовити спорядження для пауерліфтингу можна за посиланням - sportgo.com.ua. У магазині надано спектр спортивного спорядження з різною ціновою категорією, видом, якістю, дизайном та виробником так, що кожен користувач знайде необхідний варіант. Вказано актуальні ціни на всі категорії товарів, причому кожен товар гарантійний і підлягає обміну у разі виявлення дефектів.
Ваша заявка відправлена!