Як правильно вибрати скакалку: по росту, довжині, виду спорту

18.03.2021 15:46 Блог
  Як правильно вибрати скакалку: по росту, довжині, виду спорту

  Раніше вибрати скакалку було набагато легше, тому що не було такого достатку та варіацій, був лише один шнур із ручками. Тепер, популярність її зросла для фітнесу, єдиноборств та спорту загалом, і з'явилися нескінченні варіанти та види на вибір. Насправді, ми отримуємо дзвінки та питання весь час від людей, які потребують допомоги вибрати правильну скакалку. Ця стаття призначена як керівництво або довідник, для вибору одного з найпопулярніших тренажерів. Вибрати та купити скакалку Ви можете у нашому магазині за помірною ціною.

  Ось кілька ключових міркувань, перш ніж вибрати скакалку:

  1. Чи використовуватиметься ця скакалка в приміщенні або на відкритому повітрі? Багато виробів дуже швидко зношуватимуться на твердих поверхнях, таких як бетон, тому дуже важливо вибрати правильний матеріал, якщо ви плануєте стрибки на відкритому повітрі.
  2. Чи використовуватиметься ця мотузка, щоб робити трюки? Багато мотузки в даний час робляться виключно на швидкісні стрибки, і не робитимуть перетину добре.
  3. Як швидко ви хочете, щоб канат рухався? Конкурси на швидкість і CrossFit дійсно ввели більшу частину нещодавніх інновацій у стрибках і скакалках, що спонукало на велику різноманітність швидкісних канатів в даний час на ринку.
  4. Чи важлива Вам міцність скакалки? Чи нормально, якщо вона виходить з ладу вже за кілька місяців? Існують великі відмінності у виробництві та якості матеріалів, які впливають на довговічність вашої мотузки.
  5. Простота зміни розміру: Вас цікавить один розмір, чи хотіли б змінити її розмір з часом, щоб відповідати різним людям чи діяльності?
  6. Багатофункціональність: Ви хочете використовувати скакалку всередині та поза приміщеннями? Ви хочете змінити стиль мотузки для різних видів діяльності (наприклад, для подвійних стрибків чи стрибків вільним стилем)? Деякі канати є більш універсальними для багатьох видів діяльності, ніж інші.

  Далі розглянемо, які типи скакалок бувають і зробимо міні рейтинг із оцінками за 10-бальною шкалою. Ось деякі з основних категорій:

  • Класична – однаково корисна для новачків чи досвідчених спортсменів. Зручні ручки із якісним шнуром мають тривалий термін служби. Важливо також, що ваша фітнес мотузка не заплутається, коли кластимете її в свою спортивну сумку.


  На вулиці
  Трюки
  Швидкість
  Міцність
  Регулювання
  Функціональність
  7 6 6 7 6 6

  Резюмуємо: відмінно підійде для фітнесу та початкових тренувань з єдиноствам.

  • Швидкісна (боксерська) - Чому вона нам подобається: Це CrossFit або називають ще боксерською, що просто дивовижна для будь-якого виду швидкості та стрибків, і використовується з великим успіхом у змаганнях на швидкість. Система кулькових підшипників у ручках дає їй неймовірно гладкий та ефективний спин. Ручки дуже легкі, що справді відрізняє цю мотузку від інших. Є універсальною, Ви можете легко поміняти та використовувати різну довжину кабелю.

  На вулиці
  Трюки
  Швидкість
  Міцність
  Регулювання
  Функціональність
  8 8 10 7 7 9

  Резюмуємо: підійде лише досвідченим спортсменам, тим що займаються боксом, єдиноборствами та кроссфітом.

  • З обтяжувачами - Виготовляється зі спеціальними снарядами в ручках різної ваги або металевим тросом. Служить для зміцнення зап'ясть та плечового пояса. Підходить для всіх видів єдиноборств та фітнесу, відмінний варіант для новачків з великими амбіціями. Оскільки всі грузики дістаються, перетворюється на звичайну скакалку.
  На вулиці
  Трюки
  Швидкість
  Міцність
  Регулювання
  Функціональність
  8 7 7 8 7 9

  Резюмуємо: хороший варіант для всіх видів спорту та спортсменів будь-якого рівня підготовки.
  Як же правильно підібрати довжину скакалки

  Я за професією тренер і через мене пройшли вже тисячі скакалок протягом багатьох років, і за стандартним виміром "рукояток під пахвами" не завжди можна вибрати правильно. Звичайно це корисно як загальне керівництво, але насправді цього недостатньо для унікальних стилів стрибків та цілей кожної певної людини, особливо для людей, які хочуть покращити якість стрибків.

  Визначити правильну довжину скакалки для дитини та спортсменів-початківців за таблицею:

  Зростання (см)
  Довжина (см)
  140-150
  240
  151-160
  250
  161-175
  275
  176-190
  300
  191 і вище
  300+


  • Початківцям – оскільки швидкість не ціль, довший канат ідеально підходить для дітей та початківців. Довшаша скакалка уповільнює швидкість і дозволяє напрацювати техніку, що не є досконалою. Підібрати можна ставши на середину шнура скакалки обома ногами, ручки повинні дістати до пахв. Високоа обороту шнура над готовою має бути більше 12 см. правильно вибрати скакалку


  • Просунутим - мотузка має бути на відстані 6-10 см над головою під час обертання. Коли я спостерігаю стрибки через скакалку в боксерському залі, то характерно, що кабель 12-30 см над головою надто довгий і сповільнює дії людини. Я не міцно тримаюсь правила 6-10 см, тому що є дуже багато швидких стрибунів, які використовують іншу висоту. Ідея сама полягає в тому, щоб отримати обертання мотузки навколо вашого тіла з мінімальними зусиллями та максимальним контролем каната. підібрати хорошу скакалку для боксу


  • Професіоналам – висота кабелю у верхній точці має бути не більше 2-6 сантиметрів над головою при стрибку. З такою довжиною Ви можете розвинути максимальну швидкість без помилок. Як правило, найшвидші стрибуни у світі мають кабель від 2 до 6 см над головою (деякі навіть до 1 см). Як правило, вони присідають вниз, щоб коло, прохідний скакалки було ще менше.

  І в кінці - Відео 50 варіантів стрибків на скакалці , щоб привести себе у форму