Що таке унції? Скільки унцій повинні бути боксерські перчатки?

22.03.2021 11:39 Блог
  Що таке унції? Скільки унцій повинні бути боксерські перчатки?

  Вперше зіткнувшись з вивченням характеристик боксерських рукавичок, спортсмени-початківці знайомляться з незвичною одиницею вимірювання їх ваги, яка ховається за умовним позначенням oz. Замість традиційних кілограмів метричної системи, маса рукавичок для боксу визначається у величині, що вийшла з вживання. Що таке унції, і чому саме цей захід застосовується у всьому світі для даного виду екіпіровки?

  Що означає унція, легко відповість будь-який житель Великобританії, яка свого часу стала батьківщиною класичного боксу. Варто відзначити, що англійські традиції збереглися у спортивному світі не тільки у зведенні правил поведінки на рингу, а й у виробництві спорядження для боксу. Так 1/16 частина фунта, поширеного в англомовних країнах до введення десяткової системи, і досі залишається уніфікованою характеристикою боксерського спорядження. Заглянувши в конвертер величин і задавши переклад вагової одиниці, що цікавить нас, можна дізнатися, що унція це - 28,35 грама, але що це дає для вирішення питання, як вибрати унції на етикетці рукавичок? Практично нічого, наведена інформація носить скоріше ознайомлювальний характер. А ось як підібрати по вазі рукавички для боксу, щоб їхнє придбання стало справді вдалим, ми розглянемо нижче.

  Скільки унцій брати боксерські рукавички для тренувань скільки унцій мають бути боксерські рукавички

  Кожного серйозного спортсмена цікавить, скільки унцій мають бути тренувальні рукавички для боксу, та як вибрати вагу спорядження для забезпечення максимального рівня власної безпеки та захисту спаринг-партнера. Скільки важать боксерські рукавички для роботи в парі кожного окремого бійця, залежить від його фізичних параметрів, зокрема від вагової категорії атлета та розмірів кисті, а також від ступеня його відповідальності перед потенційним противником. Захист для тренувань має бути від 12 до 16 oz. Яким буде його спорядження в спортзалі, боєць може вирішувати самостійно, найчастіше боксери легкої та напівсередньої категорії зі стандартними біометричними параметрами користуються екіпіровкою 12-14, а важкоатлети – 16 oz.

  Таблиця. Скільки унцій вибрати боксерські рукавички:

  Вага рукавички (oz)
  Вік/вага спортсмена (кг)
  Вага рукавички (грами)
  4 до 6 років 113
  6 6-9 років 170
  8 9-13 років 227
  10 50-65 кг 283
  12 65-70 кг 340
  14 76-90 кг 397
  16 91-100 кг 454
  18-20 100+ кг 510-567

  Примітка: Звичайно, у правильній професіїальної підготовки у спортсмена має бути кілька пар рукавичок, це і 12 унцій для швидкісної роботи на мішку та 16 унцій для тренувальних спарингів.

  Скільки важать боксерські рукавички

  Для того, щоб обзавестися повним набором захисного екіпірування для рук, необхідним для навчання та подальших професійних змагань, недостатньо знати скільки унцій для тренування вам буде достатньо. Аналогічне завдання доведеться вирішити при виборі снарядних та професійних рукавичок для боксу. Так битки для роботи на снарядах виробляються в діапазоні від 6 до 12 унцій та поділяються на розміри S-XL, а захист для виступів від 10 до 12 oz. І чим солідніша категорія спортсменів, тим більш важку амуніцію вони мають обирати.

  На що впливає вага боксерських рукавичок

  Скільки важать боксерські рукавички, визначається кількістю набивання всередині захисту. Відповідно, чим більше наповнювача, тим більша площа рукавиці та її внутрішній об'єм. Ця закономірність визначає залежність розміру рукавичок для боксу від їхньої ваги. Тяжкий захист не тільки краще гасить ударну хвилю, скорочуючи ризик травмування при силовому контакті, але й підвищує ефективність оборони, тому що в екіпіруванні більшого розміру легше прикрити від атаки додаткову ділянку голови або корпусу.