Фітбокс - тренування та особливості. Відмінності від боксу

20.11.2021 22:18 Блог
  Фітбокс - тренування та особливості. Відмінності від боксу

  Групові тренування фітбокс стають все популярнішими, не тільки серед дівчат, але й у чоловіків. У сучасних фітнес-центрах цей вид тренувань збирає великі групи бажаючих, які хочуть залишатися у чудовій спортивній формі, але не вступати в бій із противником. Якщо порівнювати із звичайним боксуванням, то фітбокс набагато цікавіший, адже всі вправи виконуються під енергійну ритмічну музику і у великій компанії однодумців.

  Що таке фітбокс?

  Фітбокс або фітнес бокс - це тренування, яке проводиться з групою людей, в основі якої лежать аеробні вправи. Суть тренування полягає в ритмічних ударах ногами та руками по спеціальній груші. Головна відмінність фітбоксу від звичайного боксування – це відсутність контактних боїв.

  Особливості інвентарю та форми для фітбоксу

  Заняття з фітбоксу повинні проходити в спеціально обладнаних фітнес центрах, головний інвентар для занять - це груша, людина, яка тренується, повинна виконувати вправи в спеціальних рукавичках. Розглянемо основні особливості та вимоги до інвентарю, формі для занять фітнес боксом:

  1. Груша для фітбоксу більш м'яка та легка, має бути міцно зафіксована, порівняно з боксерською грушею. Такий інвентар захищає від появи синців, садна. У процесі тренування не травмуються кісточки кистей рук;
  2. Використовуються класичні рукавички для боксу; важливо використовувати рукавички зі звичайними боксерськими бинтами, вони захищатимуть суглоби кистей від травм;
  3. Одяг та взуття для занять фітнес боксом повинні бути зручними та не сковувати рухи.

  Як проходять тренування з фітбоксу?

  Тренування фітбокс проводяться у фітнес-залах, під обов'язковим керівництвом досвідченого сертифікованого тренера. Заняття з фітбокс зазвичай тривають 50-60 хвилин, займатися рекомендується не більше 3 разів на тиждень. Це оптимальна кількість тренувань, щоб досягти відмінних результатів. Частіше тренування не рекомендується відвідувати, тому що організму необхідно відновитися після занять. Схема тренування з фітбоксу:

  • Аеробна розминка спрямована на розігрів усіх груп м'язів. Правильний та достатній прогрів усіх м'язів виключить отримання травм у процесі заняття. На цьому етапі виконуються прості кроки з аеробіки.
  • Основна частина тренування фітбокс – це удари по груші. Важливо, щоб інвентар був нерухомий. З однією грушею можуть виконувати вправи одразу 2 особи.
  • Силова частина включає ряд вправ, спрямованих на тренування та розвиток певних груп м'язів.

  Вправи, які використовуються в процесі тренування мають осбенності:

  1. вправи задаються тренером у енергійному темпі;
  2. зміна вправ відбувається у режимі нон-стоп;
  3. фітбокс - аеробний вид тренувань, що характеризується високою інтенсивністю, не вимагає вкладати в удари силу;
  4. важливо не відставати від темпу тренування, рухатися м'яко, тримати ноги та руки у суглобах у напівзігнутому стані – це виключить появу травм та навантаження на суглоби;
  5. Фітбокс містить переважно удари ногами, руками, оскільки більшість основних вправ запозичена з кікбоксингу.
  6. Затримка - виконуються вправи на розтяжку та розслаблення всіх м'язів.

  Основні відмінності Фітбоксу від боксу

  Фітбокс часто називають "легким боксом", він відрізняється від класичного боксу по ряду особливостей:

  1. Удари наносяться по спеціальній груші: вона легша, ніж снаряд у боксі.
  2. Відсутність контактного бою, на відміну класичного боксу. Немає рингу, учасники тренувань не беруть участь у спарингах.
  3. Усі вправи спрямовані спалювання калорій, вся суть полягає у активних ритмічних стрибках і ударах.
  4. На заняттях сильне інтенсивне аеробне навантаження чергується з силовими вправами, що добре тренує витривалість. Результатом буде гарна, підтягнута постать.

  Особливості фітбоксу для дівчат

  Фітбокс з'явився в результаті вдалого злиття двох напрямків: класичної аеробіки та боксу. Розглянемо основні особливості та плюси фітбоксу для дівчат:

  • Після тривалих тренувань проробляються проблемні ділянки та області, йдуть зайві кілограми, але при цьому тіло залишається жіночним, красивим.
  • За одне заняття можна спалити до 1100 ккал, тому фітбокс для дівчат - це чудовий варіант привести тіло у привабливий вигляд.
  • Тренування фітбокс - це відмінний варіант психологічної розрядки, спосіб виплеснути негативні емоції, енергію, допоможе позбутися стресу та нудьги. Відмінно підходить для дівчат, оскільки ці тренування не потребують професійної фізичної підготовки. Головне уважно слухати тренера, не відставати від темпу, виконувати всі вправи правильно.
  • Фітнес бокс допоможе зміцнити сідниці та стегна, підтягнути м'язи.
  • Слід суворо дотримуватися рекомендованої кількості тренувань на тиждень - не більше 3. Якщо перестаратися, то тіло може увійти в перетренованість, з'явиться зайва агресивність, почнуть проявлятися чоловічі звички.

  Чим корисні фітбокс тренування?

  Це відносно молодий напрямок, але воно вже стало дуже популярним серед дівчат і чоловіків, так як має ряд позитивних моментів: Фітбокс - це відмінний варіант психологічного розвантаження, він допоможе спавитися зі стресом, емоційним перенапругою. Головний елемент тренування фітбокс - груша, чудово допомагає "випустити пару", виплеснути негативну енергію за допомогою її биття. Якщо у вашому житті багато стресових ситуацій, негативних емоцій, а аеробіка не допомагає впоратися з психологічним перенапругою, то фітбокс — чудовий вибір. Він допоможе позбутися прихованої агресії, гніву, обурення тощо, допоможе покращити стан психіки, уникнути депресії.

  Заняття фітнес боксом допоможуть навчитися елементарним прийомам самооборони, які можуть стати в нагоді у складній життєвій ситуації. У тренуваннях присутні елементи бойових мистецтв, основи ударної техніки, принципи як захищатися, переміщатися при нападі, як уникати ударів супротивника.

  На заняттях докладно розкажуть, покажуть, проведуть інструктаж, як тримати удар, що допоможе в освоєнні принципів самооборони. Фітбокс робить людину більш самовпевненою, освоївши елементи самооборони, ударну техніку, з'являється почуття впевненості у своїх силах, здатність протистояти насильству, стресу, негараздам. Заняття допоможуть підвищити рівень фізичного розвитку, тренуються всі групи м'язів, розвивається пластичність тіла, гнучкість всіх суглобів, коригується постава, підвищується координація рухів, швидкість реакції. Зміцнення основних груп м'язів відбувається завдяки ударам по груші, у силовій манері.

  Вправи сприяють коригуванню маси тіла, завдяки активним аеробним вправам фігура набуде красивих підтягнутих форм, йдуть зайві кілограми. Заняття проходять у високому темпі, що робить фітбокс одним із найдієвіших фітнес напрямків для схуднення.

  Підійде фітбокс для дівчат та чоловіків, немає обмежень за статтю, віком, рівнем підготовки. Регулярні тренування допоможуть швидко досягти результатів за дотримання техніки виконання вправ, регулярності відвідування занять. Фітнес боксом можуть займатися як новачки, і професіонали. На заняттях кваліфікований тренер допоможе визначити рівень фізичної підготовки, виходячи з нього підбере рівень необхідного навантаження.

  Тренування фітбоксу виключають контактний бій, люди, що тренуються, не боксують один з одним, контакт тільки з грушею. Відсутність спарингів та хворобливих ситуацій – великий плюс, це дозволяє уникнути травм, синців, розтягувань. Відвідуючи такі заняття, можна бути впевненим, що не доведеться на ранок йти на роботи з синцем. Заняття сприяють зміцненню всього організму: тренування серцевого м'яза, судин, зміцнення дихальної системи. Фітнес бокс є аеробним видом занять, при цьому активно тренуються всі м'язи тіла.м і серцева. Головне дотримуватись кількості тренувань і не перетренуватися.

  Підіб'ємо підсумок всього вищевикладеного.

  Фітбокс - відмінний спосіб привести своє тіло в чудову форму, позбавитися емоційного перенапруги, підвищити рівень витривалості. Але не варто очікувати від занять фітбоксом, що це спосіб освоїти прийоми самооборони, тому що вправи не мають на меті відпрацювання техніки та сили удару. Так само не варто очікувати або, навпаки, боятися, що від занять фітнес боксом мускулатура сильно зростатиме і розвиватиметься, набуде вигляду як у професійних боксерів. Такого не буде, заняття фітбоксом спрямовані на розвиток витривалості, зниження маси жирової тканини, але збільшення м'язової мускулатури від аеробних вправ фітбоксу буде незначним. Фітбокс все більше набирає популярності, чому б вам не спробувати цей напрямок? Приходьте, записуйтесь, регулярно відвідуйте тренування, це допоможе позбавитися невпевненості в собі, стати фізично розвиненою людиною, покращити загальне самопочуття та настрій.