Тренування з боксу в домашніх умовах: основи та покрокове керівництво

14.09.2021 11:00 Блог
  Тренування з боксу в домашніх умовах: основи та покрокове керівництво

  Який вид спорту вважається найпопулярнішим серед чоловіків? Як правило, багато губляться між футболом та боксом. Але оскільки другий варіант дає можливість навчитися постояти за себе, то чому б не спробувати отримати і деякі уроки? Тим більше що цілком можливий бокс у домашніх умовах, якщо правильно вирішити всі питання. Тільки треба виявити бажання та докласти певного зусилля. Що стосується технічних моментів, переглянути та купити боксерський мішок ви можете на нашому сайті, щоб не гаяти час на поїздки по місту.

  Тренування боксу в домашніх умовах

  Бокс потребує освоєння деякої техніки. Щоб навчитися необхідних прийомів та отримати більш розвинене тіло, знадобиться не тільки зусилля та бажання, а ще й вільний час. Все набагато спроститься, якщо розпочати тренування боксу в домашніх умовах, що допоможе заощадити час. Адже не всі мають можливість постійно відвідувати спортивний зал. До того ж, у невеликих населених пунктах із цим можуть виникнути проблеми. Тоді єдиний варіант – це тренування з боксу будинку, що допоможе навчитися базовим принципам.

  Звичайно, займаючись тільки вдома боксом, повноцінним спортсменом стати не вдасться. Та й на професійний ринг не вдасться потрапити. Для цього обов'язково знадобиться добрий тренер. Але все ж таки заняття боксом вдома допоможуть досягти певних базових принципів. Для цього необхідно зробити таке:

  • складається відповідний графік;
  • підбирається найвигідніша програма;
  • закуповується необхідне обладнання;
  • виконуються вправи.

  А отримати відповідь на питання, як навчитися боксу, допоможе добрий самовчитель. Але не варто забувати і про те, що за вікном вже XXI століття, тому легко знайти популярний мобільний додаток, де пропонуються тренінги та з освоєння цього виду спорту. У чому полягають як переваги, і недоліки освоєння їх у домашніх умовах?

  Заняття боксом вдома - плюси та мінуси

  Важливо засвоїти ще одну мить, з якою потрібно розібратися на самому початку. Насправді бокс в домашніх умовах має як позитивні, так і негативні сторони. Все залежить від того, яку мету має той, хто планує займатися таким видом спорту. Але в будь-якому випадку тренування вдома мають переваги.

  1. Тренувальний процес вдасться підлаштувати під свої можливості.
  2. Індивідуально вибираються як види вправ, і навантаження.
  3. Під час тренувань не доведеться відволікатись на інших спортсменів.
  4. Самостійно вдасться регулювати як початок, і кінець занять.
  5. Не зможе переживати ні про травми, ні про удари в голову.
  6. Найкращий варіант, коли в період пандемії спортзал виявиться недоступним. Передостанній пункт більше стосується ситуації, коли тренування боксу в домашніх умовах проводитимуться без спаринг-партнера. Також вдасться як прискорити, і уповільнити процес занять. Особливо якщо доведеться в якийсь момент відволіктися на інші справи. У будь-якому разі організм із таких тренувань вдома отримає лише позитив. Але у чому тоді тренування з боксу вдома можуть мати недоліки? Особливо, якщо враховувати, скільки вдалося виявити позитивних моментів.

  Виявляється, такі заняття мають недоліки. Їх не надто багато, але все ж таки вони є.

  1. Слід пам'ятати, що заняття боксом будинку точно не зможуть замінити сучасний спортивний зал. Вже його ситуація здатна надихнути, підняти настрій. Адже там можуть з'явитись друзі, з якими приємно зустрічатися вкотре.
  2. Другий мінус – це відсутність професійного обладнання вдома. По-перше, воно обійдеться надто дорого, тому не кожен зможе здійснити подібну покупку. А по-друге, не в будь-якому приміщенні воно зможе розміститися. Наприклад, повноцінний боксерський ринг у квартирі точно не вдасться розмістити. Ось і доводиться вибирати все найнеобхідніше.
  3. Мінусом можна вважати відсутність тренувань з боксерами, які освоїли різні стилі. Але це вже вважається другорядним моментом.

  Навчитися боксу у домашніх умовах: що знадобиться?

  Вирішуючи питання, як навчитися боксу в домашніх умовах, одним з основних пунктів буде придбання всього спортивного спорядження. Можливо, вдома не вдасться розмістити все, що є в хорошому спортивному залі. Але все ж таки потрібно купити все найнеобхідніше. І спочатку потрібно скласти список, що знадобиться для тренування боксу в домашніх умовах, визначивши, яку суму можна виділити з домашнього бюджету. Купити необхідне екіпірування та спортивне спорядження необхідно ще до того, як приступити до освоєння стійок та відпрацювання ударів. Можливо, все одразу й не вдасться придбати, але треба пам'ятати про базовий список.

  • Боксерські рукавички , які пропонуються кількома видами і, в тому числі, для спарингів.
  • Боксерка з високим верхом, призначена як для зручності пересування, так і для надійного зчеплення з підлогою.
  • Капа і шолом , що є частиною основної захисної амуніції, до якої потрібно звикати від початку.
  • Скакалка , яка є ідеальним пристосуванням для відпрацювання швидкості пересування.
  • Мішок вагою до 60 кг, що допомагає розвивати як витривалість, так і силу.
  • Пневмогруша , що відрізняється меншими розмірами, але допомагає у швидкості нанесення ударів.
  • Але щоб тренування з боксу будинку виявилися якіснішими, знадобляться ще й гантелі. Наприклад, такі вироби до 1 кг обов'язково допомагають удосконалювати свої удари. Але вони не призначені для ударів по груші. А ось гирі на 4-5 кг обов'язково покращать якість мускулатури.
  • Якщо ж передбачається заняття боксом удома з партнером, тут потрібно буде спеціальне спорядження, яке називається " боксерські лапи ". Вони є гарним замінником груші, тому що партнер може маніпулювати як з відстанню, так і кутами для відточування ударів.

  Тренування з боксу вдома: 5 головних порад

  Бокс – це той вид спорту, який доступний практично будь-якій людині. І це стосується не тільки чоловіків, жінкам також важливо вміти постояти за себе з огляду на те, що вони часто зазнають нападів. Але потрібно знати, як навчитися боксу в домашніх умовах, якщо немає можливості виконувати вправи як з тренером, так і зі спаринг-партнером. Тут допоможуть кілька важливих порад.

  №1 Необхідно тренуватися перед великим дзеркалом, що є ідеальним варіантом "бою з тінню". Це обов'язково допоможе контролювати свої рухи. Вивчивши методику інших спортсменів, це вдасться повторювати перед дзеркалом, довівши свої рухи до автоматизму.

  №2 Не варто нехтувати розминкою. Вона знадобиться перед кожним заняттям, бо допомагає не лише розігрітися, а й налаштуватися на потрібну "хвилю". Наприклад, можна використати стрибки через скакалку. Це ідеальний варіант для розігріву всього тіла, і для цього виявиться достатньо 2-3 хвилин.

  №3 У боксі важливе значення має стійка. Але тут необхідно враховувати, чи правша виявиться майбутній боксер або шульга. Від цього залежить, у якому положенні мають бути ноги. Вони обов'язково повинні постійно бути на ширині плечей, що забезпечує рівновагу при вигинах в сторони, назад і вперед. У цей час коліна мають бути трохи зігнуті.

  №4 Вибираючи бокс у домашніх умовах, дуже важливу роль відіграє не лише відпрацювання ударів, а ще й захист. Це обов'язково допоможе мати удар. Велике значення тут мають рухи для відпрацювання захисту: присідання з різким підйомом тулуба вгору, а також нахили убік, підгинаючи одне коліно.

  №5 Покупка найбільш відповідного продля дому. Цілком зрозуміло, не завжди вдасться у приміщенні квартири розмістити боксерський мішок, грушу та пневмогрушу. Тоді варто вибрати щось одне. Але якщо вдасться знайти відповідний магазин, де пропонується таке спорядження, то можна підібрати взаємозамінну грушу та мішок. І потрібно лише міняти їх за потреби.

  Все це говорить про те, що тренування боксу в домашніх умовах цілком можливе і в будь-якій міській квартирі. Це чудовий варіант і для тих, хто займається у спортзалі. А домашні тренування будуть доповненням до таких занять, щоб завжди підтримувати себе у формі.

  Висновки

  Щоб виконувати повноцінні тренування з боксу будинку, не обійтися без потрібного спорядження. Навіть для бою з тінню перед дзеркалом бажано мати боксерські рукавички. Адже вони створюють потрібну напругу у м'язах. Але краще, якщо для таких тренувань одразу буде груша, мішок та інше спорядження. Все це вдасться придбати у нашому інтернет-магазині sportgo за прийнятною вартістю з можливістю доставки за вказаною адресою.