Як правильно бити боксерську грушу? Техніка тренувань (відео)

19.07.2021 11:12 Блог
    Як правильно бити боксерську грушу? Техніка тренувань (відео)

    Для будь-якого бійця боксерська груша, як і мішок, є незамінними атрибутами у процесі боксування. Здається, що нічого складного немає: надягнув спеціальні рукавички, стиснув руки в кулаки і що є сил бий по снаряду. Однак для досягнення хорошого результату, бити по боксерській груші потрібно правильно. Для початку необхідно вибрати сам атрибут, подивитися та купити боксерський мішок ви можете на нашому сайті.

    Як правильно бити грушу?

    Боксування по снаряду – один із найефективніших способів тренувань у боксі. Як і будь-якому виді спорту, до нього необхідно підготуватися.

    Вибір груші або мішка

    Вага груші підбирається з урахуванням ваги борця. В ідеалі чим важче, тим краще. Тому можна зупинити свій вибір на груші вагою 70-90 кг. Щоб набратися досвіду та навчитися правильно бити руками, підійде саме груша. Однак завдяки боксерському мішку зручніше бити руками в голову та корпус, ногами – у корпус та нижню частину. Небагато слів про матеріал, з якого має бути виготовлена груша. Насправді особливої різниці немає, але при боксуванні голими руками краще вибирати шкіряну грушу. Вдаряючи, наприклад, по кирзовій груші, висока ймовірність того, що ви швидко зітріть шкіру, що призведе до появи ран. Не варто вибирати занадто тверду грушу, оскільки при такому варіанті ви ненавмисно стримуватимете силу удару, що зовсім небажано, оскільки може увійти у звичку.

    Розминка та зміцнення зап'ястя

    Як правильно бити грушу? Кожен боксер-початківець задається подібним питанням. Проте варто врахувати, що будь-який тренувальний процес потребує особливої підготовки. Будь-яке тренування починається з розминки. Про це знає кожен спортсмен, адже необхідно «розігріти» м'язи рук, плечового пояса та ніг. Це дозволить уникнути різних травм під час боксування. Розминка важлива у будь-якому виді спорту. Більшість травм, одержуваних під час тренування, відбувається у ситуаціях, коли організм погано розігрітий або зовсім не розігрітий. Деякі новачки нехтують цим правилом, вважаючи цю процедуру марною. Проте з роками вони починають усвідомлювати важливість розігріву.

    На замітку! Для розігріву чудово підходить скакалка, тому багато спортсменів використовують її для стрибків на місці. Досить 10-15 хвилин подібних дій, щоб розігнати кров по тілу. Ще один важливий момент – перебинтовування рук. Без цього навіть несильний удар може травмувати кисті. Надійно зафіксована кисть дозволяє запобігти розтягуванню та переломам.

    Удар та поштовх

    Новачок, як правило, починає не бити грушу, а штовхати її. Це цілком нормально і з досвідом це минеться. В ідеалі потрібно контролювати свої рухи та саме бити грушу, а не штовхати її. Також необхідно згадати осьрій закон Ньютона: удар має бути точним та швидким. Спершу варто почати з одиночних ударів. Коли техніка виконання буде відпрацьована, можна переходити до «двійок» та «трійок». Пам'ятайте, що руки обов'язково повинні повертатися.

    Робота ніг

    Пам'ятайте про роботу ніг. У момент боксування рукою обидві ноги повинні розташовуватися на підлозі. Безперечно, ноги в цей час повинні працювати правильно, але це далеко не все. Необхідно переміщатися убік, уперед, назад. Пробуйте ухили та почки. Стояти на одному місці не варто. Завдяки хорошій рухливості, вам складніше буде потрапити супернику, ви станете для нього невразливим. Не забувайте про стійку, ноги не повинні бути разом.

    Говорячи коротко про рухи, спочатку робиться крок тією ногою, у бік якої відбувається рух, потім задіюється друга. Необхідно також робити короткі та швидкі стрибки.

    Навіщо потрібно правильно боксувати мішок?

    Насамперед, робота з боксерським мішком - незамінне аеробне навантаження, яке корисне не тільки для всього організму, але і для серцево-судинної системи. Під час биття по снаряду, за рахунок м'язового зусилля, міцніють суглоби, хрящі та кістки. Для спортсмена це грає велику роль, оскільки підвищує «боєздатність». В результаті спортсмен почувається впевнено у будь-якій ситуації. Організм стає витривалішим. По-друге, правильний тренувальний процес зміцнює опорно-рухову систему. Навантаження має бути помірним, а організм повинен відпочивати, інакше можна «перегоріти». По-третє, покращується координація. Під час тренування задіяно багато м'язів, виконуються сотні рухів, які надалі спортсмен виконує їх вже на автоматі. Узагальнюючи все вищевикладене щодо правильного тренування з боксерським мішком, можна впевнено сказати про те, що тренування:

    • удосконалює фізичний розвиток;
    • робить удар сильнішим;
    • покращує координацію;
    • виробляє автоматизм рухів;
    • зміцнює кістки, м'язи, суглоби, серцево-судинну систему.

    5 головних порад при тренуванні на боксерському мішку

    Тренування зі снарядом потребує певних умінь. Щоб зрозуміти, як правильно боксувати грушу, варто прислухатися до п'яти головних порад:

    1. Будьте уважні. Основна проблема полягає в тому, що у бійця починають розвиватися зовсім непотрібні «зорові» звички. При боксуванні боєць або не дивиться на снаряд, або дивиться на конкретну точку на груші. Дивитися на мішок важливо, ось тільки вилуплювати очі на нього зовсім не варто. Слідкуйте за якоюсь його частиною, а не за всім мішком.
    2. Тримайте рівновагу. Впевнено стійте на ногах і не навалюйтесь на снаряд. Рівнавага сприяє більш потужномуного удару та кращого переміщення ніг під час тренування.
    3. Не чекайте. Професійний спортсмен між ударами витримують трохи більше двох секунд. Бійцю, що починає, після серії ударів для відновлення дихання потрібно 10-15 секунд. Це надто довго, адже на рингу немає перерв по 10 секунд.
    4. Найменше зусиль, більше дихання. Під час тренування важливо дихати! Наголосіть на вибуховому диханні. Розслабтеся та контролюйте дихання, щоб заощаджувати енергію. Сила виробляється завдяки гарній техніці. Витривалість утворюється завдяки правильному диханню.
    5. Активний відпочинок. Навіть якщо ви відчули втому, не потрібно зупинятися. Рухайтеся далі! Відпочивайте під час руху, не завдаючи при цьому сильних ударів.

    Дотримуючись цих нехитрих правил, можна досягти успіху в будь-якому виді спорту. Боксування по мішку дозволяє не тільки підтримувати відмінну фізичну форму та відпрацьовувати техніку, але і є чудовим способом зняти стрес.