Як правильно бити лоу-кік – самостійні тренування

28.08.2021 09:08 Блог
    Як правильно бити лоу-кік – самостійні тренування

    "Лоу кік" у кікбоксингу - це низький удар стопою або гомілом по нозі суперника. Як правильно бити лоу-кік? Більшістю спортсменів він наноситься в область стегна, по литкових м'язах або гомілки. Удар активно застосовується в MMA та різних видах бойових мистецтв, крім кікбоксингу та муай-тай. Наприклад, у караті ця техніка одержала назву «гедан-маваші-гері». При правильній постановці удару і достатній силі low kick перетворюється на потужну зброю, що виводить опонента з поєдинку вже на початку. Спортсмен не переходить у стан нокауту, але на деякий час не може нормально рухатися або втрачає орієнтири в просторі, даючи супернику значну перевагу.
    Ціль гранично проста - сильно бити лоу-кік, пошкодивши порівняно вразливі стегна або коліна. Але не варто використовувати цей прийом без попередньої фізичної підготовки та відпрацювання техніки муай-тай. Інакше він чреватий травмами для людини, яка його завдає.


    Як правильно бити лоу-кік?

    Спортсмени, які ще не знають, як правильно бити лоу-кік, можуть вибрати один із трьох різновидів виконання. Класичний варіант є ударом по внутрішній стороні стегон, литкового м'яза або коліна. Також спортсмени наносять зовнішній лоу-кік по колінному суглобу та ікрі. Правильно завданий удар практично неможливо заблокувати.

    Найпростіший варіант - бити лоу-кік нижньою частиною гомілки по стегну суперника. Другий варіант – це винесення гомілки разом із стегном у горизонтальному напрямку. Для виконання удару повинен навчитися швидко розгортати корпус довкола опорної ноги. Третій варіант практикується у тайському боксі та вимагає ще більшої гнучкості від спортсмена. Хльосткий, різкий удар наноситься винесеною ногою у напрямку зверху донизу, у своїй переноситься вага тіла бійця.

    Алгоритм виконання лівою ногою:

    1. З бойової стійки відштовхнутися лівою кінцівкою.
    2. Перенести масу тіла на праву кінцівку.
    3. Підняти ліву ногу, зігнути в колінному суглобі.
    4. Підібгати гомілка до стегна, стопу витягнути вниз.
    5. Підняти ліву стопу так, щоб вона була на рівні правого коліна.
    6. Розгорнути корпус на правій стопі за напрямком зліва направо. Одночасно випрямити ногу і викинути гомілка в цьому напрямку.
    7. Бити лоу-кік зверху вниз по стегну опонента (це може бути внутрішня поверхня лівої ноги або зовнішня поверхня правої кінцівки).
    8. У момент викиду гомілки тулуб відхиляється назад для збереження рівновіня та захисту від зустрічної атаки. Руки залишаються у положенні захисту.
    9. Коли удар буде завдано, нога має повернутися в стартову бойову позицію щодо аналогічної траєкторії.

    За тією ж схемою проводяться атаки правою кінцівкою із опорою на ліву. Цілями в даному випадку стануть зовнішня поверхня лівої та внутрішня поверхня правої ноги. Якщо спортсмен хоче вразити саме внутрішню поверхню стегна, потрібно пам'ятати про перешкоду з боку противника у вигляді передньої ноги. Для виключення такого зіткнення робиться великий крок лівою ногою вліво, а потім уперед. Після цієї дії слід завдавати удару лоу-кік правою ногою.

    Як напрацювати техніку удару та набити гомілку?

    Більшість тренерів змішаних єдиноборств та бойових мистецтв, які розповідають, як правильно бити лоу-кік, рекомендують наступні методи напрацювання без ризику отримати травму самому:

    • робота на важкому мішку;
    • заняття з манекеном та гумою;
    • робота з обтяженнями.

    Мішки можна використовувати підвісні або водоналивні підлогові. Обидва снаряди зручні для того, щоб одноманітно бити лоу-кік протягом тривалого часу. Така робота дозволить швидко відточити силу та технічні особливості, правильно ставити ногу. Тут можна займатися творчістю, вигадувати різні комбінації з фінальним правим чи лівим ударом.

    Тренування з гумою допомагають покращити різкість, збільшити швидкість. Снаряд має два кінці - один кріпиться на стіну або на підлогу. Інший кінець залишається на нозі. Під час вправи атлет витягує гуму траєкторії лоу. За тренування рекомендується виконати 150-200 повторень.

    Для тренування з обтяженням достатньо по одному обтяжувачу масою в 2 кілограми для кожної ноги. Повторювати удар слід не більше 100-120 разів за тренування, щоб уникнути надмірного навантаження на суглоби. Після зняття обтяжень спортсмен продовжує самостійно виконувати вправу на гранично можливій собі швидкості. Дана вправа допомагає розвивати та закріплювати швидкість, різкість.

    Яке екіпірування потрібно мати при самостійному відпрацюванні?

    Досягти високих результатів та навчитися правильно бити лоу-кік неможливо без екіпірування та спортивного інвентарю зі спеціалізованих магазинів. Для проведення вправ у спарингу бійцям знадобиться спеціальний захист стегон зі штучної шкіри високої міцності. Внутрішній шар цих своєрідних штанів із поролону та ізолону. Комбінація декількох шарів значно знижує пробиваність матеріалу незалежно від ваги спортсмена та сили ударів.

    Боксерські мішки можуть мати різні варіанти наповнення. Найчастіше це пісок, гумова крихта, вода, стиснене повітря чи комбінації цих матеріалів. Сучасна варіація мішка – боксерська подушка. Цей снаряд виготовлений з тих же матеріалів, що й мішок, але його прийнято закріплювати на вертикальній або горизонтальній поверхні. Мішки та подушки використовують для напрацювання проникаючої здатності, щільності удару та розвитку витривалості бійця.

    Незамінний снаряд для відпрацювання в тайському боксі тактичних дій, перевірки практично нових комбінацій – пади. Бити лоу-кік сильно за допомогою падів практично неможливо, оскільки опір, що чиниться ними, порівняно невеликий. За своєю конструкцією пади схожі на невеликі подушки, зафіксовані на долонях або передпліччя. Деякі моделі падів кріпляться на спеціальних ручках.

    Боксерські манекени складаються з двох елементів. Це сам манекен, що повторює будову тулуба, і основа, необхідна надання снаряду стійкості. Елементи з'єднані трубою. Завдяки кільком кріпленням манекен регулюється по висоті. Анатомічна схожість із справжнім людським тілом дозволяє тренувати прицільні удари по вразливих точках.

    Екіпірування та інвентар, призначені для того, щоб вчитися правильно бити лоу-кік, повинні бути готові до серйозних навантажень, високого рівня інтенсивності на тренуваннях. Впоратися з покладеними завданнями зможе лише продукція з матеріалів високої якості, що створюється брендами з гарною репутацією та перевірена досвідченими спортсменами. Ці товари в широкому асортименті представлені в інтернет-магазині https://sportgo.com.ua/ . Замовити та оплатити екіпірування можна прямо на нашому сайті.